Cardfinans İle Başka Hesaba Havale EFT Nasıl Yapılır?

Cardfinans İle Başka Hesaba Havale EFT Nasıl Yapılır?
18 Mart 2020 04:58 | Son Güncellenme: 26 Şubat 2020 16:15
1
A+
A-

Finansbank’ın en çok tercih edilen kredi kartlarından biri olan Cardfinans ile nasıl başka bir hesaba havale ve eft yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Birçok kullanıcı nasıl EFT ve Havale yapabileceğini çok iyi bilmemektedir. Bizler de bu yazımızda ayrıntılı olarak nasıl Havale ve EFT yapabileceğinizden bahsedeceğiz. 

EFT ve Havale işlemlerini nasıl yapacağınızdan bahsetmeden önce belirtmek istediğimiz bazı noktalar bulunmaktadır. EFT ve Havale işlemleri için Bankalar Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından kesinti indirimleri yaşanmıştır. Eskiden internet bankacılığı üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için 4 TL kesinti oluyordu. Artık 1 TL kesinti yapabilmektedir. Şimdi gelin sizlerle birlikte Havale ve EFT işlemlerini nasıl yapabileceğinize göz gezdireceğiz. 

Cardfinans İle Başka Hesaba EFT Nasıl Yapılır?

Finansbank üzerinden EFT nasıl yapabileceğinizden bahsetmeden önce bilmeyenler için EFT’nin ne olduğundan bahsedeceğiz. Elektronik Fon transferi ya da kısa adı ile E.F.T. Türkiye’de ilk olarak 1 Nisan 1992 tarihinde T.C.M.B. bünyesinde sistemin devreye girmesi ile başlatılmış olup, kısaca iki farklı banka arasındaki TL cinsinden ödemelerin gerçekleştirilmesi işi olarak tanımlanabilir. Yani EFT ile birlikte Cardfinans bankanızdan başka bir banka hesaba para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Aynı bankalar üzerinden para gönderme işlemlerine Havale denilmektedir. 

EFT işlemlerinizi ATM , telefon bankacılığı , banka şubesi , internet bankacılığı ve mobil uygulamalardan kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansbank’a bağlı olan Card Finans diğer bankalar gibi her işlemlerde çok yüksek miktarda işlem ücreti almamaktadır. Müşteri memnuniyetine önem veren Card Finans hergün yeni bir yenilik ve kolaylık ile karşınıza çıkmaktadır. EFT işlemleri için internet bankacılığı üzerinden EFT yaparsanız sadece 1 TL kesinti yaşanmaktadır. 

EFT işlemlerinizi oldukça az kesinti ile internet bankacılığı üzerinden yapabilmek için, internet bankacılığı hesabı oluşturmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığı hesabı oluşturabilmek için sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz. Sizlere nasıl internet bankacılığı hesabı oluşturabileceğinizden bahsedecektir. 

Gelin şimdi sizlerle birlikte Cardfinans ile Başka bir hesaba nasıl havale yapabileceğiniz konusuna değinelim. Eğer EFT işlemlerinizde herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız mutlaka Finansbank müşteri hizmetlerini aramanızı öneririz. 

Cardfinans İle Başka Hesaba Havale Nasıl Yapılır?

Havale işlemleri Finansbank’a ait başka bir hesaba para göndermek demektir. Böylelikle daha uygun bir kesinti ile para göndermeniz mümkün olmaktadır. 

  1. Kredi kartından havale işlemlerinizde yatırdığınız miktarın %6’sı komisyon olarak kesilmektedir.
  2. Kredi kartından düzenli talimat vererek gerçekleştirdiğiniz para transfer işlemlerinizde banka yatırdığınız miktarın %3’ünü kesmektedir.
  3. CardFinans Fix kartınızla yapacağınız talimatlı havale/eft işlemleriniz için banka %3 komisyon almaktadır.

Eğer şubelerden para transferinizi gerçekleştirecekseniz 09:00/17:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. ATM , mobil bankacılık , internet bankacılığı veya telefon bankacılığı ile para transfer işlemlerinizi 7/24 gerçekleştirmeniz mümkündür. 0850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığını arayarak otomatik havale/eft talimatını verebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.