Jeton Kart Nedir Nerden Nasıl Alınır?

Jeton Kart Nedir Nerden Nasıl Alınır?
22 Eylül 2019 14:32
1
A+
A-

Jeton kartı; insanların internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapmasını sağlayan, kart bilgilerinin internet ortamına yazılmasını engelleyen ve böylece insanların tedirginlik yaşamasının önüne geçen özel bir ödeme sistemidir. Bu sistem ile yapılan ödemelerde insanlar, sahip oldukları kredi ya da banka hesap kartının bilgilerini internet sitelerine girmek zorunda değildir. Fakat bunun için alışveriş yapılan internet sitesinin jeton kart ile ödeme alması gerektiği unutulmamalıdır.

İnternetin yaygınlaşmasına bağlı olarak insanların önemli bir kısmı alışverişlerini buralardan yapmaya başlamıştır. Yapılan araştırmalara göre online alışverişlerin oranı her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu durum, internetteki kart bilgilerinin güvenliği konusunu daha öne çıkarmaktadır. Avrupa kökenli olan jeton kart yöntemi, insanların bu alandaki ihtiyaçlarına cevap vermek için geliştirilmiş olup, son derece olumlu sonuçlar verir.

Jeton Kart Nereden, Nasıl Alınır?

Jeton kart satışını yapan internet siteleri üzerinden bu kartın alınması mümkündür. Bunun için ilk olarak güvenli bir internet sitesi tercih edilmelidir. Söz konusu siteye seçildikten sonra buraya üye olunması gerekir. Üyelik son derece kısa bir işlemdir ve bunun sonunda bu internet sitesi üzerinden keton kart alınabilir.

Jeton kart satışı yapılırken, belirlenen limit Euro cinsindendir. Bunun nedeni ise bahse konu ödeme yönteminin Avrupa kökenli olmasıdır. Alınacak kartın limiti en düşük 10 Euro, en yüksek ise 50 Euro olabilir. Birden fazla kart aynı anda kullanılabilir, böylelikle yüksek bedelli ürünlerin satın alınması mümkün olacaktır.

Jeton Kart Nasıl Kullanılır?

Jeton kart satın aldıktan sonra elinizde 16 haneli bir kart numarası ve CVV kodu olduğunu göreceksiniz. Bunlar sayesinde alışveriş sitelerinde ödeme yapabilirsiniz. Fakat alışveriş yaptığınız sitenin ödeme yöntemleri arasında jeton kartın olması gerektiğini unutmayın. Bir internet sitesinde bu yöntemin olup olmadığını anlamak için yapılması gereken tek işlem, bahse konu sitenin en alt bölümüne gelinmesi ve buradaki ödeme yöntemlerine bakılmasıdır. Jeton kart logosu var ise o siteden yapılan alışverişler jeton kart ile ödenebilir.

Jeton kart kullanımında da dikkatli olmak ve karta dair bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmamak gerekir. Aksi durumda farklı sorunların yaşanması söz konusu olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.