Ana Sayfa Kartlar İş Bankası Maximum Temassız Ödeme Açma ve Kapama

İş Bankası Maximum Temassız Ödeme Açma ve Kapama

Temassız ödeme özelliği birçok bankanın kullanıcılarına sunduğu ve tüketiciler tarafından tercih edilen bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda İş Bankası Maximum kartının temassız özelliğini açma ve kapama konularını sizinle paylaşacağız.  

İş Bankası Maximum Temassız Ödeme Özelliği Nedir?

Temassız ödeme özelliği günlük hayatımızı kolaylaştırmaya yönelik bir özelliktir. Kartında temassız ödeme özelliği tanımlı olan kullanıcılar alışverişlerini ödeme esnasında büyük bir kolaylıkla karşılaşıyorlar. 

Temassız ödeme özelliği kullanıcılara şifre girmeden ödemelerini gerçekleştirme imkanı sağlıyor. Tüketici temassız ödeme özelliği tanımlı olan kartını POS makinesine tutarak ödemesini gerçekleştiriyor. Şifre girme gibi sorunların olmayışı alışverişi kolaylaştırırken aynı zamanda tüketiciye zaman tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda kartınızı kimseye vermek zorunda kalmadığından güvenilir bir ödeme seçeneği olarak öne çıkmaktadır.

İş Bankası Maximum Temassız Ödeme Özelliği Açma

Temassız ödeme özelliği tercih edilen bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır demiştik. Peki İş Bankası Maximum da bu özelliğe nasıl sahip olabiliriz? Bunun için tercih edebileceğiniz farklı yolları aşağıda sizinle paylaştık.

Öncelikle kart başvurusu yaparken temassız özelliğini istediğinizi belirtmek kartınızın size ulaştığında temassız ödeme özelliğinin aktif olmasını sağlar. Böylelikle sonradan temassız ödeme özelliğini açmanıza gerek kalmaz. Fakat kartınızın temassız ödeme özelliği halihazırda açık değilse bankanızla iletişime geçerek kolayca aktif hale getirebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine temassız ödeme özelliğini açmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Müşteri hizmetlerine 0850 724 0724 numarası ile ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda İş Bankası Anında Bankacılık hizmetlerinden yararlanıyorsanız internet bankacılığından da kartınızın temassız ödeme özelliğini aktif hale getirebilirsiniz. İş Bankasının şubesine gitmenizle de kartınızın temassız ödeme özelliğini açabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Temassız Ödeme Özelliği Kapama

Temassız ödeme özelliğinin sağladığı kolaylıklarla tercih edilen bir özellik olduğunu söylemiştik. Fakat bu kolaylıkların dezavantaja dönüştüğü durumlar da söz konusu. Kullanıcılar kartın çalınması gibi durumlarda şifre olmaksızın alışveriş imkanı sunan temassız ödeme özelliğinin korkutucu sonuçlar vereceğini düşünmektedir. Bu yüzden kartlarında tanımlı olan temassız ödeme özelliğini kapatma ihtiyacı duymaktadır. Bunun için aşağıda belirtilen üç yoldan birini tercih edebilirsiniz.

Öncelikle bir İş Bankası şubesine gidip kartınıza tanımlı olan temassız ödeme özelliğinin kapatılmasını talep ettiğinizde işleminizi gerçekleştireceklerdir. Müşteri hizmetlerini arayıp temassız ödeme özelliğini kapama isteğinizi belirterek bu özelliği kapatabilirsiniz. İnternet şubesini kullanıyorsanız işleminizi oradan da gerçekleştirebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz