ING Bank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

ING Bank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri
31 Mayıs 2019 23:52 | Son Güncellenme: 31 Mayıs 2019 23:58
0
A+
A-

Uluslararası bir banka kuruluşu olan ING Bank, ülkemizde uzun süredir başarıyla hizmet vermektedir. Faaliyetlerine 2007 yılında başlayan bankanın kredi, kredi kartı ve diğer bankacılık hizmetleri bulunmaktadır. ING Bank müşterileri EFT yöntemiyle farklı bir bankada hesabı bulunan kişilere para transferi yapabilmektedir. Yine ING Bank müşterileri banka müşterileri arasında yapılan Havale işlemini belirli bir ücret karşılığında yapabilmektedir.

Bu yazımızda ise ING Bank’ın EFT ve Havale saatlerini ve bu işlemlerin ücretlerini detaylıca aktaracağız.

ING Bank EFT ve Havale Saatleri

Her bankada olduğu gibi ING Bank’da da EFT işlemlerinin belirli saatleri bulunmaktadır. EFT işlemleri bankalar arası bir para transferi olduğu için işlemin gerçekleşmesi için bankanın aktif olarak hizmet vermesi gerekmektedir.

ING Bank saat 09:00 ile 17:15 arasında hizmet vermektedir. Banka, hafta sonu ve resmi tatillerde hizmet vermemektedir. ING Bank EFT işlemleri de bu saatler arasında gerçekleşmektedir.

Havale işlemi EFT’nin aksine daha kolay bir işlem olduğu için işlemin gerçekleşmesi için bankanın aktif olarak hizmet vermesine gerek yoktur. Havale işlemleri 7 gün 24 saat boyunca yapılabilmektedir.

ING Bank Havale Ücretleri

ING Bank üzerinden yapılan Havale işlemlerin yapılabileceği birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. ING Bank müşterileri ParaMara, ATM, Mobil Bankacılık, Telefon Bankacılığı, İnternet Bankacılığı ve şubeden havale işlemlerini gerçekleştirebilir. İşlemlerin her birinde bankanın talep ettiği Havale ücreti farklıdır.

ParaMara yöntemiyle yapılan para transferlerinde herhangi bir ücret alınmamaktadır. ATM’den yapılan havale işlemleri kişinin kendi hesabına yapılırken ücret alınmaz fakat başka bir ING müşterisinin hesabına yapılacak ise 8 TL işlem ücreti alınmaktadır.

Havale işlemlerinin mobil bankacılık yöntemiyle yapılması durumunda 3 TL işlem ücreti alınmaktadır. Telefon bankacılığındaki işlem ücreti ise 60 TL’dir. Şubeden yapılan para transferlerinde de 60 TL işlem ücreti alınmaktadır. İnternet Bankacılığı yönteminde havale işlemlerinden alınan ücret 3 TL’dir.

ING Bank EFT Ücretleri

ATM’den yapılan EFT işlemlerinde 12 TL ücret alınırken, Geç EFT işlemlerinde 15 TL ücret alınmaktadır. İnternet bankacılığından yapılan EFT işlemlerinden 6,75 TL işlem ücreti alınmaktadır. Aynı işlem Geç EFT olarak yapılırsa ücret 9,5 TL’dir. Mobil bankacılıktan yapılan EFT işlemlerindeki ücretle İnternet Bankacılığından yapılan işlemlerdeki ücret aynıdır.

Telefon bankacılığından ve şubeden yapılan para transferlerinde 70 TL işlem ücreti alınmaktadır.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.