İş Bankası Maximum Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

İş Bankası Maximum Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme
23 Şubat 2020 22:44 | Son Güncellenme: 24 Şubat 2020 23:56
1
A+
A-

Kredi kartı borcunun taksitlendirilmesi birçok kullanıcı tarafından tercih edilen bir işlemdir. Bu yazımızda taksitlendirme işleminin nasıl gerçekleştirildiğini ve İş Bankasının taksitlendirme işlemlerine yer vereceğiz.

Kredi Kartı Borcunun Taksitlendirme İşlemi

Kredi kartı aslında kullanıcılarına birçok fırsat sunmaktadır. Öncelikle nakit kullanmadan alışverişlerini gerçekleştirme imkanı sağlamaktadır. Ödeme gününe kadar nakit harcamayacak olmak kullanıcıya nefes alma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca her bankanın farklı bir kredi kartı kampanyası olduğundan yararlanabilecek farklı uygulamalar da mevcut oluyor. 

Kredi kartının tüm bu cazip özellikleri karşısında kredi kartı sahibi olan bireylerin sayısı da artış göstermektedir. Hatta durum öyle bir hal aldı ki, birden fazla kredi kartına sahip olan kullanıcıların da sayısı hafife alınmayacak kadar fazla. Bu durum akıllara tek bir soru getiriyor; bu kartların borçları nasıl ödenecek? Tahmin edilebileceği gibi kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken kullanıcıların sayısı çok fazla. Birden fazla kredi kartı kullanımı, ihtiyaç duyulmayan bilinçli alışveriş yapımı gibi birçok faktör tüketiciyi kredi kartı borçlarını ödeyemez haline getiriyor. Üstelik bilindiği üzere kredi kartı borcunun düzenli olarak ödenememesi kredi notunu düşürmede büyük bir etken. Dolayısıyla kredi kartı borcunu ödemekte zorluk çeken bireyler aslında hem kredi notunu düşürmekle hem de kara listeye düşmekle karşı karşıya kalabilmektedir. 

Bahsettiğimiz zorluğu yaşayan insanların sayısındaki ciddi artışa bir çözüm aranmak istendiğinde kredi kartı borcunu taksitlendirme seçeneği ile karşılaşıyoruz. Tüketiciye sunulan taksitlendirme hizmeti ile kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kullanıcı borcunu belirlediği vadede aylık ödemelere böldürme imkanı buluyor ve böylece borcunu kolayca ödeyebiliyor.

İş Bankası Kart Borcu Taksitlendirme İşlemi

İş Bankasına ait olan kredi kartınızın borcunu ödemekte zorlandığınızda taksitlendirme seçeneğini düşünmenizi öneririm. İş Bankası’nda taksitlendirme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak bilgi almalısınız. 0 850 724 0 724 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Yine de taksitlendirme başvurusunu gerçekleştirmek için İş Bankası şubesini ziyaret etmelisiniz. Fakat unutmamalısınız ki kredi kartı borcunu taksitlendirme işlemini gerçekleştirebilmek için borcunuzun asgari tutarını ödemek zorundasınız. Ayrıca taksitlendirme işlemi kredi kartı borcunuzun yasal takibe alınmamış olması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.