Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Batı Avrupa kısmında yer alan Fransız Cumhuriyeti, dünyada en fazla denizaşırı topraklara sahip olan ülkedir. Schengen ilçelerinden birisi olan Fransa’ya gitmek isteyen bordo pasaportla kişiler, vize başvurusu yapmak zorundadırlar. Gri yeşil pasaportlu olan Türk vatandaşları ise 6 ay içerisinde 90 günlük süre ile vize almaktan muaf tutulurlar. Fransa’ya girmek için vize aldığınız zaman diğer Schengen ülkelerine de girebilirsin.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır?

Fransa’da ne kadar kalmak istediğiniz başvurunuzu ve hangi vizeyi alacağınızı değişen durumlar arasında yer almaktadır. Eğer Fransa’ya kısa süreli bir seyahat yapmak istiyorsanız vizenizi, yetkilendirilmiş bize şirketlerinden alabilirsiniz. Ancak Fransa’ya uzun süreli gitmek ve orada kalmak istiyorsanız doğrudan konsolosluklara başvuru yapmanız gerekmektedir. Fransa vizesi almak için öncelikle bir randevu tarihi almalısınız. Randevu aldıktan sonra ise size verilmiş olan başvuru formunu doldurmalısınız. Bu başvuru formunun içindeki bilgilerin doğru ve belgeli bir şekilde bulunması gerekir. Aksi takdirde bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Fransa vize başvurusu yapmak için evrakları doğru bir şekilde hazırlamalı, ben de bu gününde yerinde olmalı, ücret dekontlarını zamanda teslim etmeli ve başvurunuzu yapmalısınız.

 Fransa Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadar?

Fransa vizesi ücretleri, belirli aralıklarla değiştiğinden dolayı sabit değildir. Harç bedeli olarak İslam ücretler sabit olmadığından dolayı da tam olarak bir miktar belli etmek mümkün değildir. Kısa ya da uzun süreli vize türü harçlar, ortalama 60 ile 150 Euro arasında değişebilir. Tabii ki de ek hizmetler ve bize merkezlerin aracılık hizmetleri o fiyatlara dahil değildir. Bu şekilde ek hizmet aldığınız zaman vermeniz gereken ücret artacaktır. eğer güncel fiyatlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız konsolosluk veya acenteleri arayabilir, vize başvuru ücreti hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Fransa birisi alabilmek için ödemeniz gereken ücretler, vize verilmediği sürece geri ödenmeyecektir.

Fransa Vizesi Almak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Fransa vizesi almak için bazı evraklar vermeniz gerekmektedir. Ayrıca bize talep eden ülkelerin istemiş oldukları bu belgelerin eksik veya yanlış bilgi olmadan hazırlanması zorunludur. Vize evrakları eksik ya da yanlış hazırlandığı zaman vizeyi götürdüğünüz yer, vizeyi reddetme hakkına sahip olacaktır. Peki almak için gerekli olan evraklar nelerdir? İşte Fransa vizesi almak için gerekli evraklar:

  • Başvuru dilekçesi ( İçeriğinde Fransa’ya neden gitmek istediğinde her ne kadar kalacağının belirtildiği başvuru belgesi)
  • Fransa vizesi almak için başvuru formu (İçindeki her bilginin doğru olması gerekmektedir)
  • 10 yıldan daha fazla eskimemiş olan bir pasaport.( Pasaportun 2 sayfası boş ve seyahatten 6 ay sonra geçerli olması gerekmektedir)
  • Yaklaşık 30 Euro değerinde olan seyahat sağlık sigortası
  • Kalınacak otel ile ilgili rezervasyon bilgileri
  • Uçak bileti
  • Kişinin mesleki durumunu ve ülkede ne kadar kalacağını hatta ülkeye neden gittiğini belirten ek belgeler

Fransa Vizesi Almak İçin Başvuru Şartları Nelerdir?

Fransa vizesi alabilmek için farklı şartlar bulunur. Öncelikle evrakların doğru hazırlanmış ve zamanında gereken yere teslim edilmiş olması gerekmektedir. Bunun dışında bize harç bedellerinin ödenmiş olması, vizenin dekont yetkililerine dosya aracılığı ile verilmesi gerekmektedir. Tüm şartlar yerine getirildiği zaman başvuru değerlendirmeye alınır be en kısa sürede sonuçlanır.

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesinin çıkış süreci, alınan vizenin türüne ve ne kadarlık süreye gidildiğine göre değişebilmektedir. Turistik ne zaman ortalama 5 gün içinde çıkmaktadır. Ortalama 15 gün içinde sonuçlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz