Ana Sayfa Finans-Piyasalar Esbis’e Nasıl Giriş Yapılır ? Ne işe yarar

Esbis’e Nasıl Giriş Yapılır ? Ne işe yarar

Esbis

Esnafkarlarımıza bir yenilik daha. Esbis sistemi sayesinde esnafın sesini duyurabileceği portal açıldı. Devletimizin esnaflar ile daha yakın olabilmesini sağlayan sisteme kayıt ücreti alınmıyor. Çok hızlı üyesi olabiliyorsunuz. Kullanım kolaylığı da çok basit. Cep telefonunuz ile bile kullanabilirsiniz. Peki bilmeyenler için Esbis’e nasıl giriş yapılır detayları ile bakalım. Ayrıca Esbis ne işe yarar nasıl yazılır tek tek inceledik.

Türkiye’deki esnaflarımızın sesini doğrudan devlete iletebilmesi için Esbis sistemi kuruldu. E-devlet üzerine de bağlı olan sisteme üye olmak için esnaf yada sanatkar olmanız gerekiyor. Esbis internet sitesi üzerinden üye ol butonuna basarak çıkacak formu dolduruyoruz. İş yerinize ait bilgilerinizi girdikten sonra gelen maili onaylıyorsunuz ve inceleme süreci başlıyor. İnternet olan her yerden başvuru yapabilirsiniz. İnceleme sonrasında Esbis sisteminiz açıldı ise size mail geliyor. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile artık sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Esbis Ne İşe Yarar ?

İşletmeci iseniz ve sorunlarınız var ise bunlara çözüm bulunması için doğrudan devlete iletmeniz için gerekli altyapıdır. Sizin yazdıklarınız doğrudan bilir kişiler tarafından incelenerek alakalı kurumlara yönlendirilmektedir. Esbis ne işe yarar diye merak mı ediyorsunuz? Esnaf olarak sorunun var mı? E tamam işte Esbis üzerinden devlet makamına ileteceksin. Eğer sorunun yok ise Esbis’e de ihtiyacınız yok demektir. Ancak üyelik işlemini önceden yaparsanız yarın öbür gün kullanmanız gerektiğinde elinizin altında bulunmasında fayda var. Artık sorunlarınızı iletmek çok kolay.

Berat Albayrak

Esbis’e Nasıl Giriş Yapılır

Esnaf Sanatkar Bilgi İşlem Sistemi üzerinden resmi belge doğrulaması da yapabiliyorsunuz. E-Devlet üzerinden giriş yapabildiğiniz gibi, esbis.gtb.gov.tr sitesi üzerinden de giriş işlemlerinizi yapabilirsiniz. Halkın sorunlarını artık devlet dinliyor ve çözüm üretiyor. Bunun için nereye başvuru yapalım nereye şikayet edelim devri bitti. Cep telefonunuz üzerinden bile işlem yapabilirsiniz. 5362 no sayılı kanun ile 2005 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Sistem 2019 yılı için daha da geliştirilmiş olarak hizmet vermektedir. Üyelik ise tamamen ücretsizdir. Resmi tacirlik ve esnaflık yapmak için sisteme kayıt olmanız gerekmektedir. Çalıştığınız muhasebeci sizin adınıza büyük ihtimal ile kayıt olmuş şifre almıştır. İhtiyacınız var ise muhasebeniz ile de görüşün.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz