Ana Sayfa Nedir-Nasıl Yapılır-Açılır? BKM Express Nedir? Avantajları Nelerdir?

BKM Express Nedir? Avantajları Nelerdir?

BKM Express, Bankalararası Kart Merkezinin oluşturmuş olduğu bir ödeme sistemidir. Birçok avantaja sahip bu hizmetin ne olduğu, nasıl kullanıldığı ve avantajlarının neler olduğu gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

BKM Express mobil uygulamalar ile de entegre bir şekilde çalışabilen bir uygulamadır. Bu hizmetin temel hedefi Para transferi, alışveriş ve çeşitli ödemeler yapmaktır. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok E-ticaret sitesinin ödeme yöntemleri arasında BKM Express yer almaktadır. Bu hizmet sayesinde güvenilmeyen e-ticaret sitelerine kart bilgileri verilmeden işlem yapılabilir.

BKM Express Uygulaması

Bu sisteme üye olmak için resmi İnternet adresine giderek ilgili formu doldurmanız yeterlidir. Siteye girdikten sonra sağ üst kısımda yer alan “Üye Ol” sekmesine tıkladıktan sonra T.C. Kimlik Numarası, Mail Adresi ve Cep Telefonu gibi bilgileri girmek yeterlidir. Uygulamayı cep telefonundan kullanmak istiyorsanız Android ve iOS sürümünü de indirerek aynı formu cep telefonu üzerinden de doldurabilirsiniz.

Uygulamaya üye olduktan sonra kullanmak istediğiniz kartı tanımlamak zorundasınız. Herhangi bir bankanın kredi kartı bu uygulamayı kullanmak için yeterlidir. BKM Express sayesinde kartın bir kere tanımlanması durumunda kartı fiziksel olarak yanınızda taşımadan anlaşmalı noktalardan kart limitiniz tutarınca alışveriş yapabilirsiniz.

BKM Express Nasıl Kullanılır?

Sisteme kredi kartı tanımlamak için kartın üzerinde yer alan numaraların son 6 hanesi yeterlidir. Kart sisteme tanımlandıktan sonra tüm alışverişlerde telefon onayı bulunmaktadır. Doğrulama kodunun başarıyla girilmesi durumunda bu hizmet ile anlaşmalı E-ticaret sitelerinden alışveriş yapılabilir. Ödeme sayfasında taksit tutarını ve vade farkını görebilirsiniz.

BKM Express Kampanyaları

Yukarıda bu hizmetin birçok faydasını anlattık. BKM Express’in en büyük faydalarından biriside birçok farklı kurumla yapılan anlaşmalardır. Resmi İnternet sitesinden “Kampanyalar” sekmesine tıklamanız durumunda hizmetin sahip olduğu avantajlı kampanyaları görebilirsiniz.

Örneğin; Yapı Kredi Kartları ile yapılan ilk alışverişte %25 indirim. İdefix’den yapılan ilk 75 TL’lik alışverişte 15 TL indirim. Findeks Kredi Risk Raporu’nun 12 TL yerine 1 TL olması.

Yukarıdaki anlaşmalar sürekli olarak güncellenmektedir. Size uygun herhangi bir kampanyadan yararlanmak için ilgili kısma tıklamanız yeterlidir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz