Atmden Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar 2019

Atmden Günlük Para Çekme Limiti Ne Kadar 2019
14 Aralık 2018 16:38 | Son Güncellenme: 7 Ocak 2019 00:02
0
A+
A-

Atmden günlük para çekme limiti ne kadar ? Banka kartınız ile bir günde ne kadar para alabilirsiniz. Her bankada farklı oluyor. Akbank ATM günlük para çekme limiti farklı iken 2019 yılında Ziraat bankası atmsi para çekme limiti bankanın verdiği kararlara göre farklılık gösteriyor.

Devlet Bankaları ATM mevzuatı

Ziraat Bankası bankası bu konuda en cömert bankadır. Ziraat Bankası ATM günlük para çekme limiti 5,000 TL olarak 2019 yılı için duyurulmuştur.Bu da hemen hemen 800 Euro gibi bir rakamı nakit olarak alabilmeniz anlamına geliyor.

İş Bankası ATM para çekme limiti düşüktür. 180-190 Euro’ya denk gelen 1,500 TL üzerinde tutarı çekemezsiniz. Çekmek istediğinizde kendi paranızı almak için komisyon ödemek zorunda kalırsınız. Özel bankalar paranın hesaptan alınmaması konusunda sıkı disiplin uygulamaktadır.

En düşük ATM günlük para çekim limiti veren bankalardan birisi Halk Bankası 1,000 TL ile sınırlandırmıştır. Bu durum da yine 150 Euro etmektedir. 1,000 TL ATM para çekme limitinin altında veren banka yoktur.

ATM’leri ile en yaygın özel banka olan Garanti Bankası ATM para çekme limiti 2,000 TL ile sınırlandırılmıştır. 2 Bin TL üzeri tutarlar için yine komisyon ödemeniz gerekecektir.

ATM para çekme limitini arttırma

ATM kartınız ile günlük çekebileceğiniz para limitini arttırmak banka şubesinin yetkisi dahilinde yapılabilmektedir. Özellikle bankanın iyi müşterisi iseniz hesabınızda sürekli para bulunuyor ve yatırma çekme işlemlerini sık yapıyorsanız sizlere artı limit tanımlaması yapabiliyorlar. Özellikle Akbank bu konuda çok yardımcı oluyor. Genellikle Kobi müşterilerine ayrıcalık olarak veriliyor.

ATM para çekme limitini arttırma

ATM para çekme limitini arttırmak için şubenize gidip müşteri temsilcinizin yönlendireceği doğrultuda dilekçe yazmanız gerekiyor. Ne yazık ki müşteri hizmetleri ile yapılan başvurularda ATM kartının limit arttırımı pek kabul edilmiyor. Ayrıca bankanızda anlık EFT / Havale işlem limiti için de dilekçe vermeniz önemlidir. Hiç beklemediğiniz bir anda gayrimenkul yada araç satın alımı yaparken işlem dairesinde mahçup olabilirsiniz. Bu tarz durumlar için önceden dilekçe verip limitlerin arttırılması elzemdir.

Atmden günlük para çekme limiti arttırmanın bir diğer yönetmi ise aynı bankadan farklı modele sahip iki farklı ATM kartı da talep edebilirsiniz. Böylece ikisinin limitini de birbirlerinden bağımsız olarak kullanabilir komisyon ödemeden aynı ATM’den aynı anda daha yüksek nakit para alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.