Ana Sayfa Kartlar Akbank Axess Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

Akbank Axess Kart Borcu (Ekstre) Taksitlendirme

İnsanlar alışverişlerinin ödemelerin kredi kartı ile gerçekleştirmeye çok fazla alışmış durumda. Kredi kartı bilinçli kullanıldığında çok fazla fırsat sağlayan bir ödeme aracıdır aslında. Nakit paraya sahip olmadığınız zamanlarda bile alışverişlerini gerçekleştirme imkanı sunmaktadır. Ay içerisinde alışverişlerini gerçekleştirebilir, ödeme günününüz geldiğinde kredi kartı borcunuzu ödeyerek alışveriş işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Fakat kredi kartı kullanımı çok fazla yaygınlaştığını görüyoruz. Öyle ki, birden fazla kredi kartı sahibi olan insanların sayısında bile çok büyük bir artış var. Birden fazla kredi kartı kullanımı, gelire uygun olmayan kredi kartı limitleri ve bilinçsizce kullanılan kredi kartları gibi birçok faktör kullanıcının kredi kartı borcunu ödemede zorluk yaşamasına sebep oluyor. 

Ne yazık ki, kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kullanıcı sayısı da giderek artmaktadır. Kredi kartı borcunun ödenmemiş olmasıyla birlikte eklenen faizler kredi kartı sahibi daha da zora sokmaktadır. Üstelik kredi kartı borcunu  ödeyemeyen kişilerin kredi notu düşmekte bununla birlikte kara listeye düşme ihtimalleri de artmaktadır. Bu zorlukla yaşayan vatandaşlar için tercih edebilecekleri bir ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Taksitlendirme ile birlikte sahip olduğunuz borcu taksitlendirebilir ve bu sayede kredi notunuzun düşmesine veya kara listeye alınmaya engel olabilirsiniz.

Akbank Axess kredi kartı sahibi olanlar taksitlendirme işleminden yararlanabilir mi? Taksitlendirme için nasıl başvuru yapılır? Şartları nelerdir? Yazımızda bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Akbank Axess Kart Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızın borcunu taksitlendirmek için herhangi bir Akbak şubesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sizinle ilgilenecek olan müşteri temsilcisi öncelikle bulunan toplam Axess kredi kartı borcunuzu hesaplayacaktır. Bu toplam borcun üzerine gecikme faizleri ve taksitlendirme faizlerini koyarak yeni borcunuzun tutarını belirlemektedir. Bu borcu kabul etmeniz durumunda, öncelikle bir miktar parayı müşteri temsilcinize vermeniz gerekmektedir. Verdiğiniz bu tutar peşinat olarak görülür ve toplam borcunuzdan düşülür. Bu miktar düşüldükten sonraki toplam borç tutarınız size ve gelirinize uygun taksitlere bölünmektedir.

Burada unutulmaması gereken bir nokta vardır. Eğer taksitlerinizi aksatırsanız Axess kredi kartı yapılandırma işleminiz iptal edilir ve yapmış olduğunuz önceki ödemeler yok sayılır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz