Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?

Sağlık, iş, ihtiyaç gibi birçok sebeple insanların zaman içerisinde acil para ihtiyaçları olabilmektedir. Hayatın olağan akışı içerisinde çok normal olan bu ihtiyaçlar için uygulamada insanlar tarafından birçok çözüm üretilmiştir. Özellikle acil para ihtiyacı bulunan ancak herhangi bir finansman kuruluşundan kredi alamayan insanlar için; çeşitli çözümler olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim son zamanlarda ülkedeki ekonomik durumun insanları zorlaması […]

Acil Para Lazım Nasıl Bulurum?
16 Aralık 2018 16:35
23
A+
A-

Sağlık, iş, ihtiyaç gibi birçok sebeple insanların zaman içerisinde acil para ihtiyaçları olabilmektedir. Hayatın olağan akışı içerisinde çok normal olan bu ihtiyaçlar için uygulamada insanlar tarafından birçok çözüm üretilmiştir. Özellikle acil para ihtiyacı bulunan ancak herhangi bir finansman kuruluşundan kredi alamayan insanlar için; çeşitli çözümler olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim son zamanlarda ülkedeki ekonomik durumun insanları zorlaması nedeniyle “acil para lazım nasıl bulurum” şeklinde arama yapan insanların sayısı oldukça arttığını göz önünde bulundurduğumuzda sizin için acil nakit sağlayabileceğiniz yöntemleri derledik.

Sıfır Cep Telefonu Satmak Suretiyle Nakit Sağlamak

Cep telefonu satan tüccarların, satışlarını artırmak amacıyla peşinatsız, kredisiz 12, 24, 36 ay taksitlerle cep telefonu satmaya başlaması, acil nakite ihtiyacı olan insanlar tarafından iyi bir finansman kaynağı olarak değerlendiriliyor. Kısa vadede acil paraya ihtiyacı olan insanlar, cep telefonu satan mağazadan sıfır cep telefonunu 24, 36 ay vadeli taksitlerle alarak başka bir telefoncuya yahut şahsa ikinci el fiyatından satarak kolay yoldan nakit bulabilirler. Bu şekilde nakit bulunması, bankadan kredi çekilmesine göre daha masraflı olsa da acil para ihtiyacı bulunan insanlar açısından oldukça iyi bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Taksitli ve peşinatsız olarak cep telefonu satan markalar şunlardır;

  • Vestel
  • Bosch
  • Beko
  • Vatan Bilgisayar
  • Ev-Kur
  • Arçelik

Kuyumculardan Altın Almak Suretiyle Nakit Sağlamak

Kuyumcular fiili olarak bulundurdukları yüklü sermayeden para kazanabilmek ve altın satışlarını artırabilmek adına, müşterilerinin kredi kartına taksit yapmasını yahut senetle ödeme yapmasına izin vermektedir. Hal böyle olunca, acil para ihtiyacına sıkışan insanlar, bankalardan kredi alamadığı hallerde kuyumculardan vadeli olarak altın alıp, daha sonra daha düşük bir bedelle altının satışını gerçekleştirip kısa vadede nakit ihtiyacını karşılıyorlar. Kuyumculardan bu yöntemle sağlanan paraların, maliyeti diğer yöntemlere nazaran pahalıdır. Bu nedenle kısa vadede nakit sıkıntısını çözen insanların, uzun vadede tekrardan nakit sıkıntısına düşmesi beklenebilir.

Senet Karşılığında Kredi Veren Kurum ve Kuruluşlardan Nakit Sağlamak

Acil nakit ihtiyacı bulunan ancak kuyumcu yahut cep telefoncu gibi aracı kurumlarla uğraşmadan doğrudan senet karşılığında borç para arayan insanlar bu işi faaliyeti haline getirmiş kurum ve kuruluşlara başvurabilirler. Genellikle faktoring şirketleri ile döviz büroları, senet karşılığında kredi vermektedir. Ancak, bankalar dışındaki finansman kuruluşlarından alınan bu nakit paralar için piyasa koşullarına oranla çok daha yüksek faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca senet karşılığında alınan para borcunun, zamanında ödenmemesi halinde ileride icra takibi ile karşılaşabileceği unutulmamalıdır.

Sizler için daha önce yazmış bulunduğumuz Senet Karşılığında Kredi Veren Kurumlar adlı yazımızı okuyarak hangi kurumlardan para bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

NKolay Kredi ile Nakit Sağlamak

Kredi notu düşük olan ve bankalardan bu sebeple kredi alamayan kimseler Aktif Bank tarafından sunulan N kolay kredi ile, kısa vadeli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Ancak, N kolay kredi ile temin edilecek nakit para ilk etapta ortalama olarak 1 ila 2 bin lira arasındadır. Bu nedenle ciddi miktarda paraya ihtiyacı olan insanların başka yöntemlere başvurması daha iyi olacaktır. Fakat düşük miktarlı nakit ihtiyacı bulunan kimseler bir kısa mesaj ile N Kolay krediye başvurabilir ve 1 saat sonra parayı PTT şubesinden alabilir.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.