İş Bankası Maximum Kart Borcu (Ekstre) Atlatma / Erteleme

İş Bankası Maximum Kart Borcu (Ekstre) Atlatma / Erteleme
28 Mart 2020 04:38 | Son Güncellenme: 26 Şubat 2020 16:34
0
A+
A-

Bu yazımızda sizlerle İş Bankası Maximum kartınızın borcunu nasıl ve ne şekilde erteleyebileceğinizden bahsedeceğiz. Son zamanlarda kartlara olan düşkünlük inanılmaz derecede artmıştır. Bu açıdan da kart borçları çok uç miktarlara çıkmış ve bazen de ödeyemeyecek duruma getirmiştir. Tüketicilerin çoğu geç ödeme ya da eksik ödemeden dolayı hem faiz gibi durumlarla karşı karşıya kalırken hem de kredi notlarında ciddi anlamda düşüşler yaşamıştır. Bu yazımızda bizler de İş Bankası Maximum kart borcu erteleme işlemlerinizi nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz. Böylelikle kredi notunuz düşmeyecek yine belli bir oranda faiz ödemesi yapabileceksiniz.

Kart borcu ödemekte sıkıntı yaşıyorsanız sizlere bir an önce kartınızın limitini düşürme gerekliliğinden bahsedebiliriz. Çünkü kart limitiniz ne kadar fazla olursa o kadar çok harcama yapıyor olursunuz. Sitemizde bulunan kart limiti düşürme bilgilerine bakarak sizlerde daha az limit kullanarak daha kolay ödemelerinizi yapabilirsiniz. Gelin şimdi İş Bankası Maximum kart borcu erteleme işlemlerini nasıl yapabileceğinize göz atalım.

İş Bankası Maximum Kart Borcu (Ekstre) Erteleme İşlemi Nereden Yapılır?

İş Bankası Maximum kart borcu ertelemek için şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığını kullanıyorsanız, internet bankacılığı üzerinden kullanmıyorsanız da çağrı merkezlerinden rahatlıkla erteleme başvurusunda bulunabilirsiniz. Yetkililer bunun için uygun olup olmadığınızı bir mesajla sizlere bildirecektir. Ayrıca İş Bankası yetkilileri sizlerin kredi notlarına bakmazlar. Ama düzensiz ödemeleriniz çoğunlukta ise ve birikmiş borçlarınız var ise erteleme talebiniz reddedilebilir. 

İş Bankası Maximum Kart Borcu (Ekstre) Erteleme İşlemi Ne Kadar Süre İle Yapılır?

Maximum kartınızın borcunu ertelemek istiyorsanız, İş Bankası sizlere 3 ay kadar süre verebilir. 3 aydan daha fazla bir süre ile borç erteleme işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. 3 aylık süre zarfında borcunuza ek olarak bir de erteleme faizi konulacaktır. Erteleme faizi piyasa şartlarının biraz yukarısında bir faizdir. Her bankaya ve her döneme göre de değişiklik göstermektedir. Erteleme faizlerinin ne kadar olduğunun bilgisini almak için İş Bankası çağrı merkezlerini arayarak öğrenebilmeniz mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.