Ana Sayfa Kartlar Ek Kart Nedir ve Kimlere Ek Kart Çıkartılır?

Ek Kart Nedir ve Kimlere Ek Kart Çıkartılır?

Bu yazımızda en çok sorulan sorulardan biri olan ek kartı inceleyeceğiz. Ek kart çıkarmak istiyorsanız ve aklınızda sorular var ise bu yazımızda cevapları bulabileceğinizden eminiz. Öncelikle ek kartın ne olduğundan biraz bahsedelim, daha sonra da ek kartı nasıl çıkartabileceğinize birer göz atalım.

Ek Kart Nedir?

Ek kart adından da anlaşılacağı üzere kendi kartınızı bölmek gibi bir şeydir. Ailenizin harcama yapması için onlara verebildiğiniz ama en sonunda harcamaların tek bir kartta toplanması gibi bir şeydir. Ek kart çıkardığınızda bunu ailenize çıkartabilir ve limitlerini sizler belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz limitleri istediğiniz zaman değiştirebilmeniz mümkündür. Ama ek kart da şöyle bir özellik de göze çarpar. Ne olursa olsun ek kartların limitleri ana kart limitlerinden daha fazla olmamaktadır. 

Ek kart kısacası sizin var olan kartınıza ek olarak çıkartabildiğiniz, ana kartınıza bağlı olan bir karttır. Bu kartı ailenize verdiğinizde onlardan harcamalar yapabilmektedirler. 

Ek Kart Nasıl Çıkartılır?

Ek kart soruları içerisinde en çok sorulan sorulardan biri de ek kart nasıl çıkartılır sorusudur. Kredi kartı sahibi olan kişiler ek kart çıkarmak için başvurda bulunabiliyor. Bunun için internet bankacılığı, telefon bankacılığı ya da şubeye giderek başvuru formu doldurma yöntemi seçilebilir. Ek kart çıkartılacak kişinin de bilgilerini bu sırada bankaya vermek gerekiyor. Bankanın uygun görmesi durumunda ek kart çıkartılıyor.

Kimlere Ek Kart Çıkartılır? 

Ek kart sorularından en çok göze çarpanlardan biri de kimlere ek kart çıkartılır sorusudur. Kendi çocuklarınıza ve eşlerinize ek kart çıkartabilirsiniz. Yalnızca dikkat etmeniz gereken önemli bir ayrıntı vardır. Ek kart çıkarttığınız kişinin bu kartı kullanabilmesi için 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Aksi takdirde ek kartı kullanamaz. 

Bir Kredi Kartına Bağlı En Fazla Kaç Ek Kart Çıkartılır?

Bir kredi kartına bağlı en fazla kaç ek kart çıkarılır sorularına ise net bir cevap vermek mümkün değildir. Çünkü bu bankadan bankaya değişmekle beraber sizin harcamalarınızla da değişebilmektedir. Ne kadar iyi ve zamanında harcama yaparsanız o kadar çok ek kart ihtimali demektir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz